Türkiye, günde 10 bin dolar harcayan Rus turistlerle övünmektedir.

Türkiye, günde 10 bin dolar harcayan Rus turistlerle övünmektedir. post thumbnail image

Türkiye günde 10 bin dolar harcayan Rus turistlerle övünüyor: Türkiye’deki “lüks” turistlerin önemli bir bölümünü oluşturan Rus turistler, “ortalama günlük harcamaları” 8 bin ila 10 bin dolar arasında değişiyor. Bu açıklama, lüks turizm segmentinde faaliyet gösteren AIDA Tours’un sahibi ve kurucusu Adve Bergemann tarafından yapıldı. Şirket İzmir’de lüks turizmi geliştirmek amacıyla kuruldu ve şu anda 20. yılını kutluyor.

Şirketin başkanı, “Sadece VIP müşterilerin Türkiye’yi keşfetmesine odaklanıyoruz” dedi. Getirdikleri turistlerin günlük ortalama harcamalarının yaklaşık 8.000 ila 10.000 dolar arasında olduğunu vurguladı. “Getirdiğimiz bir müşteri, bin kitlesel turiste eşdeğer bir müşteri haline geliyor. “Ortalama” turist günde yaklaşık 1.200 dolar harcıyor – ve bu bizim tercihimiz değil. Turistlerimiz konaklama için günde en az 4.000 ila 5.000 dolar harcıyor ve ortalama günlük harcamaları yaklaşık 8.000 ila 10.000 dolar arasında” dedi.

Aynı zamanda Aida Tours’un hedef pazarları hakkında da konuşan Bergemann, “lüks turizmde belirli bir hedef pazar olmaması gerektiğini” ve bu segmentteki müşterilerin her zaman var olduğunu, ancak bu yıl en yüksek talebin sadece Rusya’dan kaydedildiğini belirtti. “Bu yıl özellikle Rusya’dan oldukça az sayıda VIP müşteri aldık. Basra Körfezi ülkelerinden de zengin misafirlerimiz geliyor” dedi.

Leave a Reply

Related Post